| پنج شنبه 6 تیر 1398 |فروش آغاز راهی است که ما با شما همسفر شدیم


 • ورود اعضای خانواده آیلوس
  رمز عبور

  برای ورود مشکل دارم!؟

  شماره کارت هوشمند همه راننده‌ها در سیستم موجود می باشد و نیاز به ثبت‌نام برای رانندگان وجود ندارد. در صورتی که می‌خواهید برای بار اول وارد پانل کاربری خود شوید،
  رمز عبور شما
  =شماره کارت هوشمند که پس از ورود می‌توانید آن را تغییر دهید.

  چنانچه شماره کارت شما موجود نمی‌باشد می‌توانید ثبت نام جدید انجام دهید.
 • استعلام لاستیک
   جهت پیگیری وضعیت لاستیک خسارتی و نیز پیگیری واریز جوایز


روش محاسبه اندازه تاير
 265/65R18 عنوان نمونه 
(18=اندازه رينگ (به اینچ 
65=نسبت ارتفاع به پهنا تایر
265 =پهناي تاير به ميليمتر

مرحله اول  
ابتدا  اندازه رينگ  را  که اينچ ميباشد تبديل به سانتي متر نماييم    
18*2.54= 45.72 cm

مرحله دوم  
براي بدست آوردن فاق که همان  اندازه قد تاير تا لبه رينگ مي باشد بطريق زير عمل مينماييم 
265*65/100= 172.25 mm
و جواب بدست آمده را به سانتی متر تبدیل میکینیم
172.25/10= 17.22

مرحله سوم  
 برای بدست آوردن ارتفاع تایر از سطح زمین 
ارتفاع تایر از سطح زمین =(ارتفاع فاق تایر*2) + ارتفاع رینگ
(17.22*2) + 45.72=80.16

با این روش قادر خواهید بود سایز متناسب با خودرو خود را انتخاب کنید  و یا اندازه دلخواه خود را از این طریق بدست آورید تا تایر شما لااقل به گلگیر شما تماس پیدا نکند
نکاتی راجع به تایرهای صنعتی / باری / کشاورزی / راهسازی

گل سنگ 

این طرح گل مخصوص وسایلی میباشد که باید وزن زیادی را تحمل کنند بعنوان مثال لیفتراکها

طرز خاص طراحی شده در این تایرها به نحوی است که در مواقع تحمل بار سطح خارجی تایر بطور یکنواخت بر سطح زمین متصل میباشد و اصطلاحا تایر از وسط به هیچ عنوان چاک باز نمیکند 

در ضمن این تایرها در مورد وسایلی مورد استفاده دارند که سرعت نمیروند و بطور آعسته حرکت میکنند 

 

گل چکش 

اين طرح بيشتر در بيلهاي مکانيکي و گريدر ها کاربرد دارد و داراي قدرت پيشروي در گل ولاي وسطوح خاکي را بخوبي دارا ميباشد

 

گل سه خط

این گل مخصوص وسایلی میباشد که در زمینهای گلی کاربرد دارند و بخاطر مدور بودن گلها. این تایرها براحتی راه خود را در زمینهای شل و گلی باز میکنند 

 

گل هفت و هشتی 

این گل نیز مخصوص وسایلی میباشد که در زمینهای گلی و شکل کاربری دارند 

طرح مختص این نوع گل(عاج) بعلاوه عمق زیاد عاج آن موجب میشود تا براحتی در زمینهای شل و گلی ماشین را به حرکت درآورده و بهترین کاربری را داشته باشد

 

گل ابرو 

این طرح بشتر در وسایلی کاربری دارند که در زمینهای ناهموار و سنگی و گلی  مشغول کا رهستند 

طرح مخصوص این گل براحتی در این سطوح قادر به حرکت میباشد و باعث عدم بکباد ماشین میشود 

 

گل معدنی 

همانطور که از نام این طرح پیداست این طرح اختصاص به ماشینهایی دارد که در معدن کاربرد دارند 

 

گل صاف 

این طرح مختص ماشینهایی است که در راهسازی کاربری دارند و بخاطر سطح صاف این توع تایرها وقتی که آسفالت داغ است و قابلیت شکل گیری دارد این تایرها مانع ایجاد فشار غیرمتناسب به آسفالت شده و ردی از خود برجا نمیگذارند

 

نیم دنده 

این طرح مخصوص محور عقب ماشینها میباشد 

 

گل جلو

این طرح در محور جلو ماشینها کاربرد دارند  اگر نیم دنده را در قسمت جلو استفاده کنیم باعث عدم مناسب چرخش فرمان میشود و تایرها پله میکنند.

راه تشخیص یک لاستیک تازه تولید شده با لاستیک انباری

 

راه تشخیص یک لاستیک تازه تولید شده با لاستیک انباری 

 

از دغدغه ها ونگرانی ها رانندگان در زمان خرید لاستیک، خرید یک لاستیک تازه تولید شده است.

 

متاسفانه در کشور ما لاستیکهای خارجی بیشماری وجود دارد که بیش از پنج سال از تاریخ ساخت انها گذشته است.این مورد برای لاستیکهای ساخت داخل کمتر وجود دارد.

 

خطرات این لاستیکها با توجه به شرایط اب و هوائی گرم و جاده های پر دست انداز،رعایت نکردن سرعت مطمئنه و خانواده های پر جمعیت و تکمیل ظرفیت کامل خودرو توسط افراد خانواده،  ... باعث ناامنی استفاده از این لاستیکها در جاده های کشور به خصوص در زمان مسافرت و استفاده از خودرو در مدت زمان و ساعت بیشتر می گردد.

 

این لاستیکها که در بازار به اصطلاح لاستیک انباری شناخته می شونند.به دلایل مختلفی نظیر توقیف محموله های قاچاق، عدم فروش در یک کشور به دلایل مختلف و انتقال انها به یک کشور ثالث و یا لاستیکهائی که در یک سری ساخت در کارخانه مشکل فنی داشته که توسط تولید کنندگان به کشورهای جهان سوم قاچاق می گردنند.و دلایل بسیار دیگر که فقط سازندگان از ان باخبر هستند.

 

این لاستیکهای انباری توسط فروشندگان جزئی با قیمتی در حدود ده الی بیست هزار تومان کمتر از لاستیکهای تازه تولید شده از عمده فروشان لاستیک خریداری می گردد.در زمان خرید فروشندگان از وضیعت انباری بودن ان اطلاع می یابند.متاسفانه این صداقت در زمان فروش به مشتریان وجود ندارد و بدون اطلاع به مشتری و با همان قیمت لاستیک تازه تولید شده به مشتری از همه جا بیخبر فروخته می شود.

 

این لاستیکهای انباری هیچ تفاوت ظاهری با یک لاستیک تازه تولید شده ندارند. وازنظر شکل ظاهری نمی توان تشخیص انباری بودن ان را داد.سازندگان خودرو جهت مشخص نمودن زمان تولید لاستیک ملزم به ثبت تاریخ ساخت هستند.

 

 متاسفانه این تاریخ به گونه ائی برلاستیک درج شده که توسط مصرف کننده به راحتی قابل تشخیص نیست.با مطالعه مطلب ذیل به راحتی میتوانید زمان تولید لاستیک را متوجه شوید.در جداره بیرونی لاستیکها یک عدد چهار رقمی درج شده است که مشخص کننده زمان تولید ان است. این عدد بر اساس سال تولید و تعداد هفته است. دو رقم اول تعداد هفته و دو رقم اخر سال تولید را نشان می دهد.

 

فرضا درج عدد 1607بر روی یک لاستیک یعنی این لاستیک در هفته شانزدهم سال 2007 تولید شده است.اگر این عددسه رقمی باشد به معنای تولید قبل از سال 2000 می باشد

          

 

 

تکنولوژي هاي نوين در ساخت تاير


تکنولوژي هاي نوين در ساخت تاير

در کنار تلاش هايي که براي افزايش کارايي، چسبندگي، دوام و قابليت تايرها صورت مي گيرد، يکي از فناوري هايي که در مورد تاير توسط توليدکنندگان به شدت دنبال مي شود مقابله با پنچري است. کارهاي صورت گرفته در اين زمينه اين نويد را ميدهد که در آينده مشکل پنچر شدن لاستيک به خاطره ها بپيوندد.

اين تکنولوژيها به طور کلي به دو دسته قسمت مي شوند: دسته اول تايرهايي هستند که با برخورداري از ديواره هاي تقويت شده مي توانند در صورت پنچري همچنان به حرکت خود ادامه دهند. به اين نوع تايرها پنچررو (Run Flat) مي گويند. دسته دوم تايرها، موسوم به Self Inflating، لاستيک هايي هستند که با برخورداري از سيستم هاي نصب شده قادر هستند باد تاير را در صورت کم شدن تنظيم کنند.

Flat RUNبزرگترين کاري که در اين زمينه صورت گرفته در اصل يک بازگشت به گذشته بوده است. تايرهاي اوليه يک پوشش لاستيکي توپر بودند که دور چرخ را مي گرفته اند. اين موجب سختي سواري ميشد اما در مقابل مقاومت کاملي در برابر پنچري داشت و در شرايط سخت راه ها دوام خوبي داشت. تايرهاي جديد بسيار پيچيده تر ازگذشته هستند اما از همان اصل استفاده مي کنند، اينکه تاير بدون هوا بتواند حرکت کند. يک روش تقويت ديواره هاست که موجب مي شود تا در صورت خالي شدن باد تاير، وزن ماشين توسط ديواره ها تحمل شود. البته اين قابليت به اين معني نيست که راننده مي تواند به طور مستمر از لاستيک پنچر شده استفاده کند زيرا اين لاستيک ها در شرايط پنچري تنها مي توانند در حدود 80 کيلومتر و با حداکثر سرعت 85 کيلومتر بر ساعت رانده شوند، يعني به ميزاني که راننده بتواند خود را به نزديک ترين تعميرگاه برساند. از لاستيک هاي ساخته شده در اين زمينه مي توان به تاير راديال پنچررو گودير (Run-flat Radials) و تاير فشار صفر ميشلن (Zero Pressure) اشاره کرد.

 

قابليت ديگر اين لاستيک ها نيز در ايجاد امنيت هنگام پنچر شدن مي باشد. لاستيک هاي معمولي بعد از پنچر شدن، بين رينگ و زمين تحت فشار زياد پاره مي شوند که موجب مي شود تا کنترل ماشين از دست برود اما در تايرهاي پنچررو، در هنگام خالي شدن باد فاصله بين لاستيک و رينگ حفظ مي شود و ماشين در کنترل راننده باقي مي ماند.

 

يکي از محدوديت هاي اين نوع تايرها در اين است که طول ديواره آنها بايد کوتاه باشد بنابراين اين نوع از لاستيک ها را در بيشتر ماشين هاي اسپرت (که تايرهاي کوتاه ديواره دارند) مي توان ديد.

 

PAX  ?کي از فناوريهايي که در اين زمينه توسط کمپاني ميشلن ارائه شده است سيستم PAX مي باشد. در اين نوع تايرها ديگر ديواره هاي تقويت شده وجود ندارند بلکه به جاي آن از يک حلقه تقويتي داخلي استفاده شده است. هنگامي که باد تاير خالي ميشود، اين حلقه داخلي که به رينگ متصل است وزن ماشين را تحمل ميکند. اين سيستم برتري هاي زيادي بر تايرهاي پنچررو معمولي دارد. اول اينکه در اين سيستم اتصال لاستيک به رينگ طوري طراحي شده است که حتي در حالت بدون باد نيز تاير کاملا به چرخ قفل ميشود. از طرف ديگر از آنجاييکه فشار روي ديواره ها نيست، لاستيک مي تواند ديواره بلند باشد و اين موجب مي شود تا اين سيستم براي ماشين هاي سواري و SUV نيز مناسب باشد. برخلاف تايرهاي پنچررو معمولي که عموما بعد از پنچري قابليت ترميم ندارند و به اجبار بايد تعويض شوند، لاستيک هاي PAX در صورتي که قطر سوراخ ايجاد شده کمتر از 6 ميليمتر باشد، قابليت تعمير دارند.

Tweel اين سيستم که در سال 2005 توسط ميشلن عرضه شد راه حل ديگري براي مشکل پنچري ارائه ميدهد و آن استفاده از تايري است که اصلا به باد نياز نداشته باشد و واضح است که تاير بدون باد هيچگاه پنچر نخواهد شد. در اين لاستيکها وزن ماشين توسط پره هايي انعطاف پذير و در عين حال مستحکم تحمل ميشود. مشکلاتي از جمله هزينه توليد و نيز لرزش و سفتي بيش از اندازه هنوز مانع توليد انبوه اين نوع تايرها شده اند اما در کنار اين مشکلات، اين تايرها برتريهاي فراواني نيز دارند. يکي اينکه تعداد اجزاي آنها بسيار کمتر از لاستيک هاي معمولي است همچنين ديگر نياز به استفاده از نمايشگرها و سنسورهاي فشار باد تاير و هچنين لاستيک زاپاس در اتومبيل نيست، از آنجا که پره ها مقاومت زيادي در مقابل نيروي وارده از پهلو دارند، اين لاستيک ها قابليت دورگيري بهتري نسبت به لاستيک هاي معمولي خواهند داشت

TwinTireاز آنجايي که بيشتر پنچري ها توسط نفوذ يک جسم در لاستيک صورت ميگيرد، بنابراين ايده استفاده از دو تاير مجزا براي هر چرخ مي تواند در بسيار مواقع از پنچري کامل جلوگيري کند. در اين سامانه رينگ هر چرخ به صورت دو رينگ به هم چسبيده است و که براي هر کدام يک تاير جدا تعبيه شده است. ايده اوليه استفاده از لاستيک دوبل، در ماشين هاي مسابقه اي بوده است که به آنها اجازه مي داده تا در يک چرخ دو فشار باد مختلف داشته باشند اما از آنجاييکه با پنچر شدن يکي از آنها ماشين مي تواند همچنان به راه خود ادامه دهد، اين تايرها به عنوان لاستيکهاي پنچررو در ماشين هاي خياباني نيز به کار گرفته شدند.

 

Self-inflatingاين فناوري بيشتر مربوط به تجهيزات کمکي است که به چرخ و لاستيک اضافه مي شود و قابليت هاي لاستيک هاي پنچررو را ندارد. هدف از طراحي اين سيستم بهينه سازي حرکت و امنيت خودرو با بازبيني پيوسته فشار لاستيک ها و نگه داشتن آن در بهترين حالت بوده و به اين معنا نيست که مي تواند ماشين را با تايري که ديگر باد را در خود نگه نمي دارد حرکت دهد. اين سامانه بيشتر براي نشتي هاي کم لاستيک و يا پنچري هاي جزئي مناسب است. قابليت اين سيستم در نگهداري فشار لاستيک در حالت بهينه تنها براي لاستيک هاي پنچر نيست و در کل استفاده اصلي آن براي لاستيک هاي سالم مي باشد زيرا جلوگيري از کم باد و پرباد شدن لاستيک موجب امنيت بيشتر رانندگي، عمر بيشتر لاستيک ها، مصرف کمتر سوخت و نيز افزايش قابليت هاي خودرو در شرايط و مسيرهاي گوناگون مي شود.

 

سه وظيفه مهم را به عهده دارد:  Self-inflating  سيستم

 

الف)- تشخيص زمان کم شدن باد لاستيک که اين مستلزم نظارت مستمر بر فشار باد تمام چرخ هاست.

 

ب)-آگاه ساختن راننده

 

ج)-باد کردن لاستيک تا اندازه مناسب

 

در حال حاضر سيستم هاي مختلفي همچون" سيستم مرکزي باد تاير (CTIS)  " ،    "سيستم نگهداشت تاير (TMS "

سيستم AIRGO" ، "سيستم باد تاير مريتور (MTIS)"، سيستم PressureGuard ، سيستم TIREMAAX و ... توسط سازندگان مختلف ساخته شده و تنوع زيادي در طراحي آنها وجود دارد اما همگي شامل اجزاي اصلي زير مي باشند:

 

- همگي شامل دريچه ي هوا براي هر چرخ به طور جداگانه مي باشند تا بتوان هر کدام از چرخها را به طور مستقل باد کرد.

 

- همگي داراي حسگرهاي فشار باد براي هر لاستيک هستند که اطلاعات را به واحد کنترل ميفرستد.

 

- وجود يک منبع هوا براي اين سيستم الزامي است. براي سادگي معمولا از منابع پنوماتيکي موجود در ماشين مانند تقويت کننده ترمز استفاده مي شود. البته سيستمي براي کنترل ميزان باد در منبع اصلي نيز وجود دارد تا فشار از حد مجاز کمتر نشود.

 

- براي رساندن هوا از مخزن به لاستيک ها نياز به اتصالاتي است که معمولا متصل به محورهاست و از محور چرخ توسط لوله هاي خرطومي به لاستيک متصل مي شود.

 

- عضو ديگري که به طور مشترک در تمام آنها يافت مي شود، دريچه آزادساز فشار است که مواقع عادي فشار را در اتصالات کم ميکند تا به آنها در طولاني مدت آسيبي وارد نشود.

Q-TIRE

تاير هوشمند با عاج هاي متحرک

دانشمندان آمريکايي از طراحي و ساخت تايرهاي هوشمند جديدي خبر داده اند که عاج هاي آن در مواقع مورد نياز برجسته شده تا اصطکاک بيشتري با سطح ايجاد کند.

اين تايرهاي جديد که Qtire نام دارند، قابليت استفاده در انواع خودروهاي سبک و سنگين را دارند.

ويژگي ممتاز کننده اين تايرها اين است که به هنگام بارش برف و يخ زدگي سطوح عاج هاي هوشمند آن خارج شده و زماني که نيازي به آنها نباشد در تاير فرو مي روند.

دانشمندان براي خارج شدن عاج ها از تاير در مواقع مورد نياز سيستم کيسه هاي کوچک هوا را در تاير نصب کرده اند که در مواقع ضروري موجب خارج شدن عاج ها مي شود.

بر اساس گزارش گيزمگ، سيستم ويژه به کار رفته در اين تايرها به گونه اي است که پس از حدود 50 بار برجسته شدن عاج ها، کيسه هاي هواي کوچک آن بايد مجددا پر از هوا شوند.

پيش بيني شده است که در ايالاتي نظير اوهايو، واشنگتن، ارگان و مونتانا قوانين استفاده از اين تايرها تصويب شود. قرار است که از زمستان آتي اين تايرها وارد بازار شوند.

برداشت از اتاير

 

سایزهای فابریک
کارخانه مدل سايز
آئودي

ام وي ام

ب ام و

ب ام و

ب ام و

ب ام و

ب ام و

ب ام و

ب ام و

ب ام و

ب ام و

ب ام و

ب ام و

ب ام و

ب ام و

ب ام و

ب ام و

پرايد

پروتون

پروتون

پروتون

پژو

پژو

پژو

پژو

پورشه

تندر

تندر

تويوتا

تويوتا

تويوتا

تويوتا

تويوتا

تويوتا

تويوتا

تويوتا

تويوتا

تويوتا

تويوتا

چري

رنو

رنو

سمند

سمند

سنگ يانگ

سنگ يانگ

سنگ يانگ

سوزوكي

سيتروئن

فولكس واگن

فيات

كيا

كيا

كيا

كيا

كيا

كيا

كيا

لكسوس

لكسوس

لكسوس

لكسوس

لكسوس

لكسوس

ليفان

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مزدا

مزدا

ميتسوبيشي

نيسان

نيسان

نيسان

هيونداي

هيونداي

هيونداي

هيونداي

هيونداي

هيونداي

هيونداي

هيونداي

مرسدس بنز

پرايد

پرايد

پيكان

مرسدس بنز

ب ام و

لكسوس

لكسوس

سيتروئن

پژو

 

TT

110

120i

320

320 كوپه

325i

325iكوپه

330i

330iكوپه

520i

525i

530i

630كانورتيبل

630كوپه

740li

X3 2.5

X3 3.0

همه مدل ها

ايمپيان

جنتو

ويرا

206

405

407

پارس

كاينV6

90E0

90E1

RAV4

آريون

پرادو

كرولاGli

كرولاXli

كمري SE

كمريGl

لندكروزرV6

لندكروزرV8

هايلوكس

ياريس

A15

مگان1600

مگان2000

سورن

معمولي

چيرمن

كوراندو2.3

كوراندو3.2

گرند ويتارا

C5

گل

سي ينا

اسپورتيج

اوپيروس

ريو

سراتو

سورنتو

كارنس

كارنيوال

ES350

GS430

IS300

LS460

RX350

SC430

520

A200

B200

C200

C230

C280

C350

CLK200

CLK280

CLK350

CLS350

CLS500

E200

E230

E280

E350

ML350

S350

S500

SL350

SL500

SLK200

SLK280

SLK350

3

323

پاجرو

رونيز

ماكسيما

مورانو

آزرا

آوانته

توسان

جنسيس

سانتافه

سوناتا

كوپه

ورنا

GLK280

نسيم

صبا

1600

GLK350

Z4

IS-C300جلو

IS-C300عقب

زانتيا

پارسELX

 

225/50/17

155/60/13

205/55/16

205/55/16

225/45/17

205/55/16

225/45/17

225/45/17

225/45/17

225/55/16

225/55/17

245/45/17

245/50/17

245/45/18

245/50/18

235/55/17

235/55/18

165/65/13

195/55/15

195/55/15

185/65/14

185/65/14

185/65/14

215/55/17

185/65/14

235/65/17

165/80/14

185/65/15

215/70/16

215/60/16

265/65/17

205/55/16

195/65/15

215/55/17

215/60/16

245/75/17

285/65/17

255/70/15

175/65/14

185/60/14

195/65/15

205/55/16

185/65/14

185/65/15

215/60/16

235/75/15

235/70/16

225/70/16

225/55/17

185/60/14

175/70/14

235/60/16

235/55/17

175/70/13

205/50/16

245/65/17

205/60/16

235/60/17

215/55/17

245/40/18

225/45/17

245/45/19

235/60/18

245/40/18

185/60/14

195/55/16

205/55/16

205/55/16

205/55/16

205/55/16

225/45/17

205/55/16

205/55/16

225/45/17

245/45/17

245/40/18

205/60/16

205/60/16

175/70/13

225/55/17

235/65/17

235/55/17

235/55/17

255/45/17

255/40/18

205/55/16

205/55/16

225/45/17

205/55/16

185/65/14

265/60/17

245/70/16

215/55/16

225/65/18

235/55/17

185/65/15

235/60/16

235/50/18

235/60/18

215/60/16

215/45/17

175/70/13

235/60/17

B>165/65/13

165/65/13

175/70/13

235/60/17

225/45/17

225/45/17

245/45/17

185/65/15

195/60/15

 

1    2    بعدی    

نماینده انحصاری لاستیک آیلوس در ایران      www.aeolus.ir
ایمیل:    info@aeolus.ir                                تلفن :    021-88750550
کلیه حقوق برای شرکت میثاق تجارت کوشا محفوظ است.

Top